Magyarországra jön Kína egyik legbefolyásosabb üzletasszonya – a szegedi BYD-gyárról is kérdezheti a Mandiner

Tízezer munkahelyet hozhat a BYD hazánkba, és a magyar gazdaság növekedésének is új lendületet adhat.

A szegedi feltárás híre már a nemzetközi sajtót is bejárta.
Régészeti felfedezést tettek Szegeden a Magyar Nemzeti Múzeum és a Móra Ferenc Múzeum szakemberei: az épülő BYD autógyár területén egy több ezer éves avar kori temetőre bukkantak – írja a Promotions.
A lelőhely több mint 150 sírt rejt, melyekből számos tárgyi emlék – köztük az elhunytakkal együtt eltemetett használati és dísztárgyak – került elő.
Ezt is ajánljuk a témában
Tízezer munkahelyet hozhat a BYD hazánkba, és a magyar gazdaság növekedésének is új lendületet adhat.
Bár a feltárás párhuzamosan zajlik a gyár építésével, a beruházók aggodalmukat fejezték ki, hogy a régészeti munkák esetleg késleltethetik a BYD komplexum tervezett őszi átadását.
Botka László, Szeged polgármestere azonban megnyugtatóan nyilatkozott: a város, a kivitelezők és a kínai autógyártó között folyamatos az egyeztetés, és egyelőre nem várható csúszás az építkezés ütemtervében.
Sztankovánszki Tibor, a Móra Ferenc Múzeum régésze elmondta, hogy a felfedezés teljesen váratlanul érte őket, mivel a korábbi próbafeltárások nem jelezték a temető jelenlétét.
A szegedi feltárás híre már a nemzetközi sajtót is bejárta: a The Archeologist című szaklap is beszámolt a leletről.
A régészek szerint elképzelhető, hogy a temető mellett településnyomokra is bukkannak, így a kutatások a gyár körüli területeken tovább folytatódhatnak.
Nyitóképünk illusztráció. Forrás: CFOTO / NurPhoto / NurPhoto via AFP